کاغذدیواری در شهرک اکباتان

شیک دیزاین اکباتان با دانش تخصصی طراحی و کادر مجرب اجرایی و همچنین شناخت کامل از شهرک اکباتان و اشراف به انواع متریال ، آماده ی ارائه خدمات در زمینه مشاوره، طراحی و اجرای کاغذ دیواری در شهرک اکباتان می باشد. تمام خدمات از صفر تا صد توسط شیک دیزاین اکباتان انجام می شود و درصورت بروز مشکل و نقص بعد از پروژه، دوباره افرادی از گروه معماری ما در محل حاضر خواهند شد.

مراحل نصب کاغذ دیواری نیاز به مهارت و دقت دارد ولی کاری نیست که نتوانید خودتان از عهده آن بر‌بیاید. اگر فکر می‌کنید که در کارهای فنی همیشه موفق بوده‌اید و نتیجه کارهایی که خودتان از عهده آن برآمدید رضایت بخش بوده، پس معطل نکنید. هرچند که پیشنهاد ما به شما این است که از نصاب متخصص و کارشناس این کار کمک بگیرید، به خصوص اگر کاغذ دیواری که خریداری کرده‌اید گران قیمت است.

مراحل نصب کاغذ دیواری به صورت گام به گام

 • تهیه وسایل مورد نیاز
 • آماده سازی دیوار ها برای اجرای کاغذ دیواری
 • اندازه گیری ارتفاع مورد نیاز
 • نصب کاغذ دیواری با چسب

نوع چسب مورد استفاده در نصب کاغذ دیواری

برای نصب کاغذ دیواری از چسب‌هایی با پایه آب استفاده می‌کنند که که نه تنها بویی ندارد بلکه در زمان کوتاهی نیز خشک می‌شوند. چسب‌های بیرون‌‌زده از بین درزهای کاغذ دیواری به راحتی با اسفنج یا ابر خیس پاک می‌شوند. بنابراین خیلی نگران نباشید، اگر مراحل نصب کاغذ دیواری را به درستی انجام دهید و دقت را در کارتان لحاظ کنید همه چیز خوب پیش می‌رود.

وسایل مورد نیاز برای گذراندن مراحل نصب کاغذ دیواری

 • رول کاغذ دیواری انتخابی و خریداری‌شده.
 • تیغ موکت بری یا کاتر
 • کاردک پلاستیکی
 •  چسب چوب
 • چسب مخصوص کاغذ دیواری
 • قلمو یا غلطک نقاشی
 • میز کار

رول کاغذ دیواری را از فروشگاه‌های تزئینات و دکوراسیون می‌توانید بخرید، باقی لوازم را از فروشگاه‌های ابزار یراق می‌توانید با قیمت مناسب خریداری کنید. البته چسب کاغذ دیواری و چسب چوب را نیز می‌توانید از رنگ‌فروشی‌ها هم تهیه کنید. رول‌های کاغذ دیواری در عرض ۵۰ سانتی‌متر، ۷۰ سانتی‌متر و هم چنین ۱ متر عرضه می‌شوند. قیمت کاغذ دیواری هم با توجه به کیفیت کاغذ، جنس و ساخت کشور متفاوت است.

کاغذ دیواری مهم است سعی‌ کنید نوع خوب آن را تهیه کنید تا در حین نصب دچار مشکل نشوید. همچنین تناسب در ترکیب و نحوه آن نیز موثر است. روشی که برخی از نصاب‌های حرفه‌ای به کار می‌برند این است که مته‌ای با سری شبیه به پروانه بر روی دریل قرار می‌دهند و آن را درون ظرف چسب فرو می‌برند و با روشن شدن دریل برقی (دقیقا مانند همزن آشپزخانه)، تمامی‌ مواد ترکیبی را به طور یکدست با سرعت بالا مخلوط می‌کند. این کار باعث می‌شود که چسب به خوبی ترکیب شود و در مراحل نصب کاغذ دیواری کمتر حباب هوا باقی بماند.

چند نکته قبل از مراحل نصب کاغذ دیواری

برای نصب سریع و مناسب کاغذ دیواری باید یکسری از نکات را رعایت کنید. مثلا اگر شما بدون چک کردن دیوار شروع به چسباندن کاغذ دیواری کنید، ممکن است بدلیل انجام ندادن مرحله نم‌گیری، کاغذ دیواری بعد از مدت کوتاهی خراب یا از دیوار جدا شود.

جنس دیوار

جنس دیوار در نحوه چسبیدن کاغذ دیواری به سطح آن موثر است. برای مثال: کاغذ دیواری‌ها بر روی دیوار‌های گچی به خوبی نصب می‌شوند. از طرفی دیگر دیوار‌های چوبی و سیمانی چسبندگی کمتری از نظر پذیرش کاغذ دیواری به سطح خود دارند.

نمگیری و رطوبت دیوار

بعد از اینکه که وسایل لازم را برای نصب کاغذ دیواری آماده‌ کردید، نیاز داریم که سطح مورد نظر را بررسی‌ کنیم و آن را زیرسازی کنیم. اگر دیواری که می‌خواهید آن را کاغذ دیواری کنید دارای رطوبت و نم‌گرفتگی است، علاوه‌بر اینکه باید نم را از بین ببرید باید دلیل رطوبت و نم دادن دیوار را پیدا و آن را حل کنید. چرا که ادامه نم و رطوبت، مطمئنا کاغذ دیواری نصب‌ شده را دچار مشکل می‌کند. هر جایی از روی دیواری که متورم و دچار رطوبت شده‌ است را با کاردک فلزی جدا کنید. این کار را تا چند سانتی‌متر ادامه دهید، تا حدی که تمام گچ‌های خیس روی دیوار جدا شده و به قسمتی که نم و رطوبت دقیقا از آنجا آغاز شده است برسید. مشکل و منبع رطوبت را حل کنید و سپس دوباره دیوار را گچ کنید. البته پیشنهاد ما به شما این است که از متخصص این کار در زمینه برطرف نمودن رطوبت و نم دیوار کمک بگیرید. چرا که مطمئنا او در این زمینه بیشتر از شما تجربه دارد و حداقل این است که پس از نصب کاغذ دیواری، اگر دیوار نم بدهد و روی کاغذ دیواری‌ها اثر کند دوباره مجبور نیستید این مراحل را تکرار کنید.

چک کردن دیوار از نظر ترک و شکاف و حل آن

مرحله بعدی از مراحل نصب کاغذ دیواری، چک کردن دیوار از نظر ترک، شکاف‌های ریز و جای میخ است. این ترک‌های ریز به سختی با چشم دیده‌ می‌شوند اما اگر دلتان می‌خواهد نتیجه‌کار تمیز و یکدست باشد حتما باید این موارد را هم رفع کنید. معمولا این ترک‌ها در کنج‌ها و کنار کلید و پریزها، لبه‌های پنجره نیز اتفاق می‌افتند. برای رفع این مساله می‌توانید از بتونه استفاده کنید. ابتدا روی درزها و ترک‌ها را با کاردک تیز بطور عمیق‌تری شکاف ایجاد می‌کنید که بتونه کاملا به‌درون آن نفوذ کند. ترکیب بتونه‌ای که نصابان حرفه‌ای از آن استفاده می‌کنند می‌تواند گچ کناف با آب و مقداری چسب کاغذ دیواری باشد. برای ترک‌های بزرگ مقداری مل هم به این ترکیب اضافه می‌شود. برای اینکه زودتر خشک شود.

جدا کردن کلید و پریزها

مرحله‌ی بعدی که باید انجام دهید، جدا کردن کلید و پریزها از دیوار است. نیازی نیست که شوفاژ‌ها را از دیوار جدا کنید، آب‌بندی و اتصال دوباره شوفاژ به دیوار، کار زمان‌بر و نسبتا سختی است. بنابراین صرفا با یک وسیله مانند تی و یا چوب بلند می‌توانید هنگام نصب، کاغذ دیواری را پشت شوفاژ هدایت کنید و بچسبانید. مگر اینکه هیچ فاصله‌ای بین دیوار و شوفاژ وجود نداشته باشد.برخی از شوفاژها نیز با فاصله کافی به دیوار نصب می‌شوند در حد اینکه می‌توانید با دست نیز کاغذ دیواری را به‌ دیوار بچسبانید. فراموش نکنید که برق اتاق را قطع کنید.

نحوه نصب و آماده کردن کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری ممکن است آسان به نظر برسد، اما فوت و فن‌هایی دارد که به نصاب حرفه‌ای نیازمند است. پس از مطالعه روش‌های برش، اندازه‌گیری و چسب‌کاری کاغذ دیواری خودتان می‌توانید این کار را انجام دهید. اما تا زمان حرفه‌ای شدن، برش رول‌ها را به یک نصاب حرفه‌ای بسپارید. زیرا مانند هر کار دیگری نیاز به تجربه عملی قبلی دارد.

اندازه گیری ارتفاع دیوار

با آغاز عملیات نصب شما باید از ارتفاع دیوار مطلع باشید. هنگام خرید کاغذ دیواری مساله‌ای که حائز اهمیت است و در قیمت کاغذ دیواری تاثیرگذار است، تعداد رول های کاغذ دیواری است. تعداد رول نیز به ابعاد دیوار بستگی دارد. قبل از برش کاغذ دیواری‌ها بر اساس ارتفاع دیوار باید مطمئن باشید که همه کاغذ دیورای‌هایی که بر روی یک ضلع دیوار و یا در یک زاویه دید یکسان قرار می‌گیرند از شماره سری ساخت یا BATCH No یکسان نیز برخوردارند. این شماره که برروی هر رول کاغذ دیواری نوشته شده‌ است، از خود کارخانه برای هماهنگ بودن رنگ کاغذ دیواری‌ها ارائه می‌شود. زیرا ممکن است در فرایند تولید به مقدار ناچیزی رنگ آن‌ها با یکدیگر فرق کند.

 

 

برش کاغذ دیواری

حالا کاغذ دیواری‌ها را بر روی میز کار و یا میز ناهارخوری پهن کنید. ۵ سانتی‌متر بیشتر از اندازه‌ی دیوار، اولین قواره از کاغذ دیواری را برش دهید. سپس قواره بعدی مطابق با نقش و طرح قواره قبلی خود باید برش بخورد. به طوری که ممکن است مثلا ۵۰ تا ۶۰سانتی‌متر از رول کاغذ دیواری را برای قواره کاغذ بعدی از دست بدهید. باید طرح هر قواره از کاغذ دیواری با طرح قبلی و بعدی خود هماهنگ باشد. سپس به همان ترتیب برش، روی هم می‌چینیم که ترتیب آن فراموش نشود.

آموزش چسباندن کاغذ دیواری

بعد از اینکه به تعداد لازم قواره‌ها را از روی هر رول کاغذ دیواری برش دادیم، به همان ترتیب نیز چسب را به پشت کاغذ دیواری می‌چسبانیم .از وسط کاغذ دیواری شروع کنید و به سمت لبه‌های کاغذ دیواری قلمو را بکشید. این نکته را در نظر بگیرید که در قسمت‌های لبه کمتر چسب بمالید. برای اینکه چسب زود خشک نشود، دو طرف چسب خورده کاغذ دیواری را بر روی همدیگر قرار می‌دهیم. اولین نصب کاغذ دیواری از کنج آغاز شود و با توجه به خط شاقول روی دیوار لبه‌های آن نصب گردد. زیرا نمی‌توان به عمود بودن تمامی‌ کنج‌های دیوار اعتماد کرد. اولین کاغذ دیواری که عمود نصب شود باقی کاغذ دیواری‌ها نیز به صورت عمود و مرتب نصب می‌شوند. کاغذ دیواری چسب خورده را از بالای دیوار به سمت پایین دیوار نصب کنید. سمت تای بالای کاغذ دیواری را باز کنید و از بالای دیوار شروع کنید. هنگامی‌ که بالای دیوار را می‌چسبانید سمت تای پایین کاغذ دیواری همچنان به سمت داخل باشد تا چسب خشک نشود. بعد از چسباندن کاغذ دیواری به دیوار از بالا تای پایین را باز کرده و پایین کاغذ دیواری را به دیوار می‌چسبانید، سپس با کاردک پلاستیکی سعی کنید که چسب را از وسط کاغذ دیواری به سمت لبه‌های کاغذ دیواری بکشید و کاغذ دیواری را به دیوار محکم کنید.

حباب‌ها و چروک‌های کاغذ دیواری

با فرچه و کاردک پلاستیکی سعی کنید چروک‌های احتمالی را صاف کنید. با کمک کاردک و یا خط‌کش فلزی و کاتر بخش‌های اضافه را روی سقف و یا کف برش دهید. قسمت‌هایی مانند پریز و گوشه‌ها را می‌توانید همان‌جا روی دیوار برش دهید. توجه‌ کنید که کاغذ دیواری چسب خورده‌ شده نباید بیشتر از ۱۵ دقیقه به حال خود باقی بماند و گرنه خشک می‌شود و چسب آن کش می‌آید و قابل‌ استفاده نیست. ادامه‌ کار به همین نحو برای هر رول کاغذ دیواری و نصب آن به دیوار تکرار می‌شود. بعد از نصب کامل کاغذ دیواری از دست‌کاری آن روی دیوار بپرهیزید. نگران حباب‌هایی که در زیر کاغذ دیواری ایجاد می‌شوند نباشید. این اتفاق معمولا ظرف چند ساعت و یا تا زمان کامل خشک شدن چسب زیر کاغذ، از بین می‌رود.

 

شیک دیزاین اکباتان خدماتی چون کاغذ دیواری ، بازسازی در شهرک اکباتان ، لمینیت ، کناف کاری ، لوله کشی ، رنگ و نقاشی ساختمان و ... را با سال ها تجربه در این شهرک انجام می دهد. جهت ارتباط با کارشناسان ما تماس بگیرید.