بازسازی منزل و مسائل پیش رو

بازسازی منزل و مسائل پیش رو

بازسازی خانه تصمیم به بازسازی فضای داخلی، یک تصمیم کاملا به جا می باشد. بازسازی منزل دردسر های خاص خودش را دارد وقتی شما تصمیم به بازسازی می گیرید یعنی واقعا به یک تغییر قاطعانه در دکوراسیون داخلی احتیاج دارید.

بازسازی فضای داخلی خانه هم می تواند شامل کل فضای داخلی خانه شود،و هم می تواند فقط یک قسمت از خانه را تغییر دهید. بعضی فضاها مانند نشیمن دردسر زیادی برای بازسازی خانه ندارند، اما بعضی از فضاها مانند حمام و سرویس بهداشتی به دلیل درگیر بودن با تاسیسات خاص معمولا بیشتر طول می کشد. این مقاله شما را با مراحل بازسازی خانه آشنا می کند تا اگر تصمیم داشتید از شر وسایل قدیمی حمام و سرویس بهداشتی تان خلاص شوید و این فضاها را بازسازی کنید بدانید که باید چه کاری انجام دهید و چه چیزی را مد نظر قرار دهید و اصلا قرار است که با چه چالش هایی روبرو شوید. پس این مطلب کاربردی از را از دست ندهید.

هر طراح با کفایتی وقتی از او بخواهند که بازسازی خانه یا نوسازی را انجام دهد ابتدا از سلایق مشتری ها و عواملی که باعث می شود راحت ترین حات ممکن را تجربه نمایند، نحوه زندگی آن ها و عادت ها و مقدار بودجه و هرینه ای که برای این کار در نظر دارند اطلاعاتی را بدست می آورد. شروع از نقطهی بهینه ی نیازمندی ها و حرکت از آن ها، با توجه به بودجه در نظر گرفته شده به اندازه روش انتخاب صحیح اولویت ها اهمیت دارد. هنگامی که برای خودتان هم کار می کنید نیز باید روش مشابهی را به کار بگیرید و درمورد تمامی موارد و جزئیات کار از ابتدا تا انتها، هم از نظر طراحی دکوراسیون داخلی هم از نظز زمان بندی اتمام کار، هم از نظر میزان بودجه مورد نیاز کاملا پروژه مورد نظر را اصولی به پایان برسانید.

توجه نکردن به بودجه موجود در بازسازی فضای داخلی: رایج ترین اشتباهی که معمولا در بازسازی خانه صورت می گیرد این است که افراد بودجه ای غیر واقعی تعیین می کنند. یکی دیگر از این متخصصان می گوید:” من به این حقیقت دست یافته ام که مشتریانی که صادق نیستند، بودجه نامحدودی نیز تعیین می کنند. آنها باید براساس هزینه و بودجه ای که دارند، انتخاب های خود را اولویت بندی نمایند”.

تفکر در مورد همه ی نیاز های احتمالی از ابتدا ، تخمین زدن هزینه ی های پروژه از قبل و تهیه لیست های طولانی و کشیدن نقشه ها ، همگی می توانند خسته کننده باشند اما مدارا کردن با این مسائل ارزش اهداف بلند مدتمان را دارند. نو آوری های اساسی در طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی غالبا همراه با نگرانی هایی هستند اما حداقل حس تحت کنترل قرار دادن محیط را به ما می دهند. به علاوه بیشتر مراحل کار طرح ریزی دکوراسیون داخلی و پیش بینی می تواند به طور خلاقانه ای راضی کننده وهیجان انگیز باشد. مهم تر از همه اینکه شما نباید از نتیجه ی کار ناراضی یا نا امید باشید.

رنگ آمیزی و یا استفاده از کاغذ دیواری و نکاتی در بازسازی فضای داخلی : مسلما یکی از تاثیر گذار ترین بخش هایی از خانه که در نمای آن بسیار تاثیر گذار است،رنگ خانه است. اتاق ها و بخش های مختلف خانه پس از مدتی به دلیل کهنه شدن خانه و یا کثیف شدن جلوه شان تغییر می کند. با انتخاب یک رنگ مناسب با وسایل خانه ی خود می توانید حال و هوای تازه ای به خانه ی خود بدهید. راه حل دیگر استفاده از کاغذ دیواری مناسب و زیبا است.کاغذ دیواری ها نسبت به رنگ ها از جذابیت بیشتری برخودار هستند و میتوانند جایگزین مناسبی برای آن باشند.

تعویض درب های قدیمی و نکاتی در بازسازی فضای داخلی: درب های خانه های قدیمی مسلما بعد از چندین سال پوسیده و خراب می گردند. درب های دستشویی و حمام به دلیل در معرض برخورد بودن با آب بیشتر از همه در معرض پوسیدگی قرار دارند. شما میتوانید با تعویض آن ها و استفاده از درب های جدید به زیبایی خانه ی خود کمک کنید.

استفاده از لمینت در کفپوش و نکاتی در بازسازی فضای داخلی: بعد از دیوارپوش ها نوبت کفپوش های خانه است. از طرح کف خانه ی خود و یا موکت خسته شده اید؟ لمینت راه حل بسیار خوبی می باشد. لمینت ها و کفپوش ها این روز ها از محبوبیت بالایی برخوردار هستند و زیبایی خاصی دارند. استفاده از آن ها هم هنگام بازسازی خانه ی شمابسیار مناسب می باشد. تمیز کردن لمینت ها هم بسیار آسان است. آپارتمان های نوساز معمولا دارای کفپوش هایی لمینیتی هستند. کفپوش‌های لمینیتی؛ کفپوش هایی چوب با قیمتی پاینتر می باشند. پس چرا این کفپوش ها را در بازسازی آپارتمان قدیمی خود مورد استفاده قرار ندهید. این نوع کفپوش ها می تواند حسابی هزینه های بازسازی شما را پایین بیاورند. در ضمن اهالی فن متخصص در زمینه دیوار پوش و کف پوش هم می توانند مشاوره های خوبی به شما بدهند و شما را راهنمایی کنند.

استفاده از پنجره های دو جداره نکاتی در بازسازی فضای داخلی: مورد دیگری که در آپارتمان های نوساز مورد استفاده قرار می گیرد، پنجره های دو جداره است، پس اگر هنوز هم در خانه شما از آن پنجره های قدیمی یافت می شود سریع دست به کار شوید و آن ها را با پنجره های دو جدار جا به جا کنید، یادتان باشد که این پنجره ها در نمای ساختمان شما هم تاثیر گذار هستند و می توانید با یک تیر دو نشان بزنید، هم نمای خارجی و هم دکوراسیون داخلی خانه را شبیه آپارتمان های نوساز کنید. مطلب انواع پنجره در ساختمان، از قاب های چوبی تا upvc شما را با انواع پنجره ها آشنا خواهد کرد.

مهتابی های قدیمی دیگر منسوخ شده اند و لامپ های کم مصرف ال ای دی جایگزین خوبی برای این لامپ ها محسوب می شوند. این نوع لامپ ها هم بهتر هستند و هم دارای نور هایی با رنگ های مختلف هستند. از مباحث فنی و تاسیساتی محیط خود غافل نشوید و در حین بازسازی از سلامت و کارایی درست آن ها مطمئن شوید تا پس از بازسازی مشکلی برای تاسیسات شما پیش نیاید و محیط در سرما و گرما بتواند از پس متراژ خود برآید و بهترین بازدهی خود را داشته باشد. سیم کشی های محیط خود از یاد نبرده و از کارشناسان خود بخواهید آن ها را چک و در صورت نیاز ترمیم یا تعویض کنند. هرچه عمر بنا بیشتر باشد تغییرات اساسی تری نیاز دارد و لازم است لوله های آب و فاضلاب و سیم کشی های برق نیز تعویض یا ترمیم شود.