دکوراسیون داخلی منزل با فنگ شویی

دکوراسیون داخلی منزل با فنگ شویی

فنگ‌شویی یک فرم هنری است که بر پایه مجموعه‌ای از دستورالعمل‌هایی شکل گرفته است که از فلسفه شرق باستان ریشه می‌گیرد و برای ایجاد حسی از تعادل و هماهنگی در خانه و در نتیجه تعادل و هماهنگی در درون فرد طراحی شده است. این عقیده وجود دارد که اگر خانه‌ای سالم باشد افراد ساکن در آن نیز سالم خواهند بود. وقتی تعادل و هماهنگی کامل در خانه ایجاد شود یک انرژی مثبت به وجود خواهد آمد. عوامل زیادی در یک خانه وجود دارند که مانعی در برابر این انرژی مثبت ایجاد می‌کنند که مهم‌ترین آن‌ها سازماندهی و نظم است.

فنگ شویی در معماری داخلی خانه کاربردهای زیادی دارد. با استفاده از فنگ شویی می توانید به راحتی محیط خانه و طرز چیدمان وسایل را بهبود بخشیده و فضایی شاد و دل انگیز ایجاد کنید. ایجاد چنین محیطی در خانه و ساختمان های مسکونی امروزه اهمیت زیادی دارد به خصوص با بالاتر رفتن فشارهای زندگی، بسیاری از افراد به دنبال داشتن آرامش بیشتر در محیط زندگی خود هستند.

از دیدگاه فنگ شویی، زمانی که بین پنج عنصر حیاتی و اصلی جهان (آب، خاک، آتش، آهن و چوب) نوعی تعادل بوجود بیاید، بین انرژی های موجود در اطراف ما هماهنگی و تعادل بوجود آمده و به این ترتیب انرژی های مثبت در فضای اطراف ما گسترش پیدا کرده و از طرف دیگر انرژی های منفی (مانند حس ناراحتی، ترس، انزوا و غیره) کمتر می شوند و یا بطور کلی از آن محیط کنار زده می شوند.

سعی کنید در هر مرحله به دقت عمل کنید و اصول فنگ شویی را عمیقا درک کنید. هر چه در این زمینه حرفه ای تر و بهتر عمل کنید، مسلما جواب بهتری را خواهید گرفت. بهتر است پس از پایان هر یک از مراحلی که به شما معرفی می کنیم، تجزیه و تحلیلی دقیق از شرایط خانه و وضعیت جدید داشته باشید تا نتیجه بهتری بگیرید.

 • انباشتگی‌ها را دور بریزید

  هر وسیله ای را که دوست ندارید دور بریزید. دور ریختن انباشتگی‌ها را می‌توان به درمان بیماری‌ها تشبیه کرد. شما برای این کار نیاز به صرف زمان و انرژی دارید، ولی در عوض با انجام آن انرژی تازه ای می‌گیرید. این گام را نادیده نگیرید، زیرا گام اصلی در به جریان انداختن انرژی فنگ شویی و ایجاد فضایی مناسب در دکوراسیون خانه است.

  دکوراسیون داخلی منزل با فنگ شویی
 • نور طبیعی و هوای تازه را به داخل خانه راه دهید

  نور طبیعی و هوای تازه دو عنصر اساسی برای جریان پیدا کردن انرژی مثبت فنگ شویی (که به آن “چی” میگویند) در خانه هستند. اکثر اوقات پنجره ها را باز کنید تا هوای تازه وارد خانه شود. همچنین از گیاهان فنگ شویی تصفیه کننده هوا یا یک دستگاه تصفیه هوا استفاده کنید. اجازه دهید نور طبیعی وارد خانه شود یا از لامپهای فول اسپکتروم که نزدیکترین نور را به نور طبیعی دارند استفاده کنید.

  دکوراسیون داخلی منزل با فنگ شویی
 • نقشه حرکت انرژی را مشخص کنید

  به وسیله یکی از دو نقشه اصلی فنگ شویی یعنی نقشه کلاسیک باگوآ و نقشه BTB(که نقشه غربی باگوآ نیز نامیده می‌شود) حرکت انرژی را در خانه مشخص کنید. اگر یک مرتبه نقشه باگوآ را اجرا کنید، متوجه می‌شوید کدام قسمتهای خانه بر روی چه بخشهایی از زندگیتان تأثیر می‌گذارد. به عنوان مثال در فنگ شویی سنتی، جنوبی ترین قسمت خانه مربوط به جریان پیدا کردن ثروت در خانه است.

  دکوراسیون داخلی منزل با فنگ شویی
 • پنج عنصر فنگ شویی را در خانه به کار ببرید

  با به کار بردن پنج عنصر فنگ شویی حس تعادل، طراوت و نشاط را در تمام قسمتهای خانه ایجاد کنید. به عنوان مثال اگر می‌خواهید موفقیت بیشتری در کارتان به دست آورید، باید در جنوبی‌ترین قسمت خانه از دو عنصر چوب و آب در دکوراسیون استفاده کنید. برای بهبود سلامت باید در قسمت شرقی خانه، گل و گیاهان خانگی یا مبلمان چوب بگذارید.

  دکوراسیون داخلی منزل با فنگ شویی
 • عنصر ماه تولدتان را در دکوراسیون خانه استفاده کنید

  یکی از اصول فنگ شویی این است که عنصر ماه تولدتان را پیدا کنید و با به کار بردن آن در خانه انرژی خود را افزایش دهید. به عنوان مثال اگر عنصر ماه تولدتان آتش است می‌توانید چیزهایی که نشانه و مظهر آتش هستند مثل طیف رنگهای آتش (قرمز، نارنجی، بنفش، صورتی و زرد)، وسایل مثلتی شکل و … در دکوراسیون خانه استفاده کنید. همچنین باید از عنصر چوب در دکوراسیون استفاده کنید، زیرا چوب عنصر آتش را تغذیه می‌کند.

  دکوراسیون داخلی منزل با فنگ شویی
 • عدد کوآ و مسیرهای خوش شانسی خود را پیدا کنید

  در فنگ شویی عدد کوآ بهترین جهات خوش شانسی و جذب انرژی های مثبت را برای شما به ارمغان می‌آورد. جهت تختخواب، میز مطالعه و میز ناهارخوری خود را بر اساس عدد کوآ تنظیم کنید. به عنوان مثال اگر عدد کوآی شما یک است،بهترین جهات قرار دادن لوازم خانه، جنوب شرقی، شرق، جنوب و شمال می‌باشد.

  دکوراسیون داخلی منزل با فنگ شویی
 • همیشه مراقب کیفیت انرژی در خانه باشید

  همیشه مراقب کیفیت انرژی در خانه باشید و اینکه چگونه این انرژی بر خوشبختی شما تأثیر می‌گذارد. سعی کنید همیشه حواستان به سه گانگی فنگ شویی یعنی اتاق خواب، حمام و آشپزخانه باشد زیرا انرژی آنها رابطه عمیقی با سلامتی شما دارد. در دنیای انرژی هیچ چیزی ساکن نیست، پس مراقب باشید انرژیها همیشه در حرکت باشند تا خانه ای شاد و سالم داشته باشید.

  دکوراسیون داخلی منزل با فنگ شویی